linkbuilding - infoklub.sk

Vedeli ste, že linkbuilding je jedným z najmocnejších a najefektívnejších nástrojov, ktoré pomáhajú podnikateľom dosahovať stanovené ciele? Najčastejším dôvodom neúspechu v online podnikaní je neschopnosť získania dostatočnej návštevnosti na podnikateľom ovládanú platformu. Až v prípade zabezpečenia dostatočnej návštevnosti je možné úspešne realizovať predajnú cestu a návštevníkov premeniť na platiacich zákazníkov a monetizovať tak svoju činnosť. Ako však dostatočnú návštevnosť zabezpečiť? K dispozícii máme v podstate dve možnosti. Prvou z nich je platená reklama, ktorá však prináša návštevnosť iba v čase jej spustenia. Akonáhle reklamu vypnete, návštevnosť automaticky spadne. Existuje však aj efektívnejšie riešenie. Je ním optimalizácia pre vyhľadávače (SEO). Jej základným kameňom je linkbuilding, ktorý vám, na základe vybudovanej odkazovej siete, prinesie organickú (bezplatnú) návštevnosť dlhodobo.

Čo je to linkbuilding?

Linkbuilding je komplexný a systematický proces, ktorý zahŕňa aktivity súvisiace s budovaním spätných odkazov pre vlastný web. Z technického hľadiska je súčasťou off-page optimalizácie pre vyhľadávače (SEO). Jeho cieľom je zvýšenie autority webu a následné zvýšenie jeho návštevnosti prostredníctvom pozitívnejšieho hodnotenia a získania lepších pozícií vo vyhľadávaní.

Linkbuilding je skutočne mocný nástroj pre podnikateľov, ktorí chcú zvýšiť svoju online viditeľnosť a získať nových platiacich zákazníkov. So správnou stratégiou a racionálnym prístupom môže linkbuilding pomôcť vašej firme dosiahnuť nové pozície, o ktorých ste nedávno možno ani nesnívali. Buďte trpezliví a určite budete odmenení podnikateľským úspechom. Zázraky sa však nedejú, celému procesu je preto potrebné dať určitý čas, aby sa výsledky mohli dostaviť. Vaša úspešnosť závisí predovšetkým od konkurenčnosti odvetvia, v ktorom pôsobíte a kvalitatívneho a časového rozsahu aktivít, ktoré sú súčasťou vašej stratégie.

A ešte jedna vec. Bez dostatočnej veľkosti vybudovanej odkazovej siete nie je možné požadované ciele vyššieho rankingu vo vyhľadávačoch dosiahnuť. No kvalita backlinkov je v tomto precese omnoho dôležitejšia, než kvantita. Preto pri budovaní odkazového portfólia buďte skutočne obozretní a neuspokojte sa s podpriemernými ponukami, ani napriek lákavej nízkej cene.

Ako robíme linkbuilding u nás?

linkbuilding infoklub.sk
  • Vypracujeme linkbuildingovú stratégiu a vygenerujeme zoznam relevantných webstránok s kvalitným odkazovým potenciálom zodpovedajúcich vášmu profilu. Potenciálne backlinky spárujeme s obsahovo príbuznými podstránkami vášho webu.
  • Pustíme sa do budovania siete spätných odkazov. Vďaka partnerskému programu dokážeme získať spätné odkazy vrátane bežne nedostupných odkazov. Využijeme množstevné zľavy a vyjednáme najvýhodnejšiu cenu.
  • Prostredníctvom našich copywriterov, vypracujeme efektívne natívne články na dohodnuté témy, ktoré budú pôsobiť prirodzene a nenásilnou formou privedú návštevnosť do požadovaného cieľa. Umiestnime ich na partnerské weby, prípadne aj na váš web.
  • Realizujeme priebežný monitoring a výkonnostný reporting na mesačnej báze.

Ako určujeme cenu linkbuildingu?

Konečnú cenu linkbuildingových aktivít stanovujeme na základe rozsahu realizovaných prác a partnerských odkazových cien. Aj v tomto prípade vás potešíme. Napriek tomu, že získavanie vysoko kvalitných spätných odkazov je dnes pomerne drahá záležitosť, spoluprácou s nami budete ťažiť z nášho partnerstva s najsilnejšími hráčmi v mediálnom segmente a získate bezkonkurenčné ceny vyplývajúce z dohodnutých množstevných zliav.

Pozor na podozrivo lacné ponuky neserióznych partnerov

Linkbuilding má množstvo úskalí a pokiaľ si nedáte pozor na obstaranie skutočne spoľahlivého partnera, možete sa rýchlo spáliť. Nie je nič jednoduchšie ako lacno nakúpiť veľké množstvo nekvalitných odkazov. Tie vám však v tom lepšom prípade neprinesú žiadne dlhodobé výsledky a v tom horšom vyústia do penalizácie vo vyhľadávačoch, ktorá definitívne pochová váš biznis. S nami vám nič také nehrozí.

Pozor na predražené ponuky

V mnohých prípadoch vám investovaný rozpočet do likbuildingu zhltne marža dodávateľa služby. My si môžeme vďaka nízkonákladovej prevádzke dovoliť udržiavať nízku maržu a veľkú časť inkasovaných prostriedkov tak investujeme do rozpočtu na funkčné linkbuildingové aktivity. Marketingové agentúry nám nemôžu cenovo konkurovať vzhľadom na výšku ich fixných prevádzkových a zamestnaneckých nákladov. Z titulu ich pozície to jednoducho nie je možné.

Koľko vás to bude stáť?

Cena pre linkbuilding a mediálnu kampaň závisí od zvoleného objemu a kvality vybudovaných odkazov.

Linkbuilding Štandard, vhodný pre bežné projekty, zahŕňa vybudovanie cca 5-10 kvalitných spätných odkazov z 3-5 domén partnerských webov) – 487 € mesačne.

Linkbuilding Premium, vhodný pre veľké projekty,  zahŕna vybudovanie nadštandardne vysokého počtu kvalitných spätných odkazov, pričom sa realizuje kalkulácia ceny v súlade s požiadavkou klienta na mieru.

linkbuilding
linkbuilding premium
kontakt na infoklub.sk